Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Leszczach. Niestety, życia mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.
-
Nietrzeźwy 24-latek zasnął za kierownicą
Wczoraj nad ranem policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Wola Raniżowska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Freemont zasnął za kierownicą i uderzył w barierki ochronne. Kierowca był nietrzeźwy. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nie stań się ofiarą handlu ludźmi
Poruszając zagadnienie handlu ludźmi często słyszymy: „mnie to nie dotyczy”. Dopiero rozmowa na temat tego zjawiska i jego rozmiarów otwiera wielu osobom oczy. Uświadamiamy sobie wtedy, że tak naprawdę może dotyczyć nas wszystkich, bez względu na wiek, płeć i pochodzenie. Okres wakacji to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne w celu podjęcia sezonowej pracy zarobkowej. Należy pamiętać, że poszukiwania pracy powinny być niezwykle dokładne i zweryfikowane, aby być pewnym, że nie staniemy się ofiarą oszustwa czy handlu ludźmi.
-
Nie bądź zombi! Twój przeciwnik cheatuje!
Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.
-
Policjanci spotkali się z dziećmi na pikniku w Świerczowie
Kolbuszowscy policjanci spotkali się z dziećmi na pikniku w Świerczowie. Podczas spotkania, uczestnicy mogli m.in. obejrzeć z bliska policyjny motocykl, radiowóz, ponton oraz elementy policyjnego wyposażenia. Nie zabrakło także rozmów o bezpieczeństwie podczas wakacyjnych podróży.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń składa życzenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, pracownicom i pracownikom Policji, policyjnym emerytom i rencistom oraz przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
-
Kolbuszowscy policjanci obchodzili swoje święto
Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, w piątek obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej zbiórki, w obecności zaproszonych gości funkcjonariusze odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość zorganizowano w Oddziale Edukacji Regionalnej i Kulturalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.
-
Apelujemy - wypoczywajmy bezpiecznie nad wodą!
Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawia, że nad wodą nie brakuje miłośników kąpieli. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych, zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad, które powinny obowiązywać podczas wypoczynku nad wodą.
-
"Trzeźwy poranek" - podsumowanie działań na Podkarpaciu
Podkarpaccy policjanci zatrzymali 28 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach dzisiejszych działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 10 tys. kierowców.
-
Policjanci spotkali się z przedszkolakami, czyli lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych
Jak bezpiecznie zachować się na drodze i w czasie zabawy? Jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię ? Dlaczego stosowanie odblasków jest tak ważne ? To treści, które policjanci z kolbuszowskiej komendy poruszyli podczas spotkania z najmłodszymi z przedszkola ,,Happy Kids". Spotkanie to były doskonałą okazją, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.