Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
Wszystkich Świętych. Kolbuszowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo
W związku z dniem dniem Wszystkich Świętych, kolbuszowscy policjanci po raz kolejny przypominają o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych będą czuwali funkcjonariusze, którzy od wczesnych godzin rannych pojawili się na ulicach naszego powiatu.
-
Policyjne działania "Wszystkich Świętych"
Podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania w związku z obchodami "Wszystkich Świętych". Do poniedziałku, 4 listopada będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących oraz porządkiem na drogach. Dziś podczas briefingu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak również na cmentarzach i w ich pobliżu.
-
Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać, kolbuszowscy policjanci apelują
W ostatnim czasie kolbuszowscy policjanci odnotowali zwiększoną aktywność oszustów, którzy wykorzystując metody manipulacji, podejmują próby wyłudzenia oszczędności od swoich ofiar. Apelujemy o wzmożenie czujności i ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi.
-
Działania związane ze Świętem Zmarłych w powiecie kolbuszowskim
Tegoroczne działania związane z obchodami „Wszystkich Świętych” rozpoczną się 31 października i potrwają do 4 listopada 2024 roku. Ich głównym celem będzie utrzymanie stałej przejezdności tras komunikacyjnych, ograniczenie liczby zdarzeń drogowych, minimalizacja szkód, a także prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę, oraz do pieszych o stosowanie się do obowiązujących przepisów.
-
Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych
Zbliża się 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, a z nim częstsze wizyty na cmentarzach i wyjazdy na groby bliskich. Zajęci porządkowaniem grobów czy przygotowaniami do wyjazdów, zapominamy o podstawowym zasadach bezpieczeństwa. Dlatego policja apeluje o zachowanie większej ostrożności. Pamiętajmy, aby sprzątając nagrobki bliskich, nie pozostawiać swoich rzeczy osobistych bez nadzoru na ławeczkach przy grobach, bądź na sąsiednich nagrobkach. Złodzieje tylko na to czekają! Zadbajmy również o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów podczas wyjazdów.
-
Emerytura policyjna - prawo wyboru od 1.01.2025 r.
Informujemy, że po 1.01.2025 r. dotychczasowe zasady obliczania policyjnych emerytur będą nadal obowiązywać. Oznacza to, że funkcjonariusze przyjęci do służby przed 1.01.2013 r. nadal będą mogli uzyskać uprawnienia emerytalne po 15 latach służby. Natomiast, jeżeli po 1.01.2025 r. osiągną, co najmniej 25-letni staż służby, będą mieli prawo wyboru, zgodnie ze schematem przedstawionym w załączniku.
-
Policyjni wodniacy doskonalili umiejętności prowadzenia łodzi w porze nocnej oraz w trudnych warunkach atmosferycznych
Efektywne pełnienie służby na wodach i terenach przywodnych oraz skuteczne niesienie pomocy osobom korzystającym z akwenów, wymaga od policyjnych wodniaków ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. W tym celu policjanci z Wydziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali szkolenie dla stermotorzystów. Przez kilka dni na Jeziorze Solińskim, 16 funkcjonariuszy doskonaliło swoje umiejętności z zakresu nawigacji i ratownictwa wodnego w trudnych warunkach atmosferycznych, w tym w porze nocnej.
-
Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!
Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
-
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Raniżowie w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który uchylał się od wykonania kary pozbawienia wolności. 50-latek ma do odbycia karę 10 miesięcy pobytu w zakładzie karnym. Policjant zauważył go idącego chodnikiem i natychmiast przystąpił do działania.
-
„Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł
Dzisiaj w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący IX edycję kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
