Wydarzenia
Rozmiar czcionki
-
„Dzieciństwo bez przemocy” z podkarpacką Policją
Policjanci garnizonu podkarpackiego przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W okresie od 8 października do 19 listopada, funkcjonariusze, w podejmowanych działaniach promować będą hasło kampanii oraz zwracać szczególną uwagę na uwrażliwianie społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce.
-
Grzybiarze - apelujemy o rozwagę!
Grzybobranie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek na łonie natury. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że nie wszyscy amatorzy grzybów znają jednak lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.
-
Świeć Przykładem - Noś Odblaski!
1 października 2024 r. Policja kolejny raz rozpoczęła akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie pieszym, w tym seniorom o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Akcja potrwa do końca roku.
-
#JestemTuCZEKAM – co zrobić w sytuacji zaginięcia seniora?
Od stycznia do końca września tego roku na terenie naszego kraju zarejestrowano 1551 zaginięć osób w wieku 60+. Przytoczone dane, pochodzące z Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (KSIP), nie odzwierciedlają jednak skali problemu. Nie zawierają bowiem zgłoszeń zakończonych na etapie interwencji, gdzie zaginięcie seniora trwało na tyle krótko, że nie zostało formalnie zarejestrowane w policyjnej bazie danych osób zaginionych. W dzisiejszym materiale przygotowanym na potrzeby kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM, zainicjowanej przez Komendę Główną Policji, otrzymacie Państwo informacje i wskazówki pomocne w sytuacji zaginięcia Waszego podopiecznego.
-
Policjanci odnaleźli kobiety, które zgubiły się w lesie
Policjanci z Kolbuszowej pomogli dwóm kobietom, które zabłądziły w lesie w Hadykówce. Dzięki znajomość terenu, policjanci szybko do nich dotarli. 63-latki całe i zdrowe wróciły do swoich domów.
-
Pomagał innym – teraz sam potrzebuje pomocy w walce z chorobą
Emerytowany policjant Marek Furman, przez 21 lat dbał o życie, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli, zwłaszcza mieszkańców Krakowa. Pełniąc służbę na stanowisku dyżurnego w Komisariacie Policji II w Krakowie, dał się poznać jako uprzejmy, koleżeński, empatyczny i profesjonalny człowiek pełen optymizmu i pozytywnego nastawienia do życia. Dzisiaj sam potrzebuje pomocy w walce z chorobą.
-
Nowe działania w ramach akcji społecznych #ZnamTeNumery i #DzielnicaBEZstrachu
Wydarzenia ostatnich dni wykazały, że nawet podczas tak dramatycznej sytuacji, z jaką mamy do czynienia w południowo-zachodniej Polsce przestępcy nie mają żadnych skrupułów i wykorzystują każdą okazję celem realizacji swoich niegodziwych zamiarów. Stąd też obiektywnie stwierdzić należy, iż niezbędne jest prowadzenie systemowych działań edukacyjno-informacyjnych mających na celu ochronę najwrażliwszych grup społecznych i ich najbliższych. Policja dostrzega te oczekiwania poszukując nowych i skutecznych metod działania oraz partnerów cechujących się wrażliwością społeczną, a jednocześnie otwartych do podjęcia tego rodzaju wyzwania.
-
Policja pilnuje dobytku powodzian – stop fake newsom!
W ostatnich godzinach pojawiło się dużo nieprawdziwych komunikatów o braku działań Policji na terenach dotkniętych powodzią. Powodują one nieuzasadniony niepokój u mieszkańców tych terenów.
-
„Bezpieczeństwo - pierwsza klasa” - tematem spotkania z pierwszakami
W kolbuszowskiej ,,Dwójce" miało miejsce spotkanie w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczeństwo - pierwsza klasa”. Pierwszaki spotkały się z misiem POPO, oraz policjantami ruchu drogowego, którzy na spotkanie przyjechali służbowymi motocyklami.
-
Wypadek na krajowej 9 w Cmolasie
Na drodze krajowej numer 9 doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwa pojazdy - ciężarowa scania oraz honker. Siedem osób trafiło do szpitala. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia oraz kierowali podróżujących na objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.
